نشست علمی رونمایی از کتابشناسی انتقادی جامعه شناسی تشیع

جلسه رونمایی از کتابشناسی انتقادی جامعه‌شناسی تشیع توسط انجمن جامعه‌شناسی ایران در روز 31 اردیبهشت 1396 از ساعت 15 الی 17 برگزار خواهد شد. در این جلسه دکتر سید حسین سراج زاده (رییس انجمن جامعه شناسی ایران)، دکتر محمود نجات حسینی (مدیر گروه دین انجمن جامعه شناسی ایران) و عماد الدین باقی (پژوهشگر و عضو گروه دین انجمن جامعه شناسی ایران) به همراه سارا شریعتی و دیگر مولفان کتاب به عنوان سخنران حضور خواهند داشت.

این جلسه در سالن کنفرانس انجمن جامعه شناسی ایران واقع در نیم‌طبقه اول دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود و حضور عموم علاقمندان در آن آزاد است.

«کتاب‌شناسی انتقادی جامعه‌شناسی تشیع» عنوان کتابی است که محصول کار پژوهشی سارا شریعتی (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران) و شماری از پژوهشگران و دانش آموختگان جامعه‌شناسی است و طی آن 97 عنوان کتاب واجد رویکرد اجتماعی و جامعه‌شناختی به تشیع در قالب پرونده‌های متنوعی چون امامت و عدالت، سیاست و قدرت، تاریخ اجتماعی، روحانیت و مرجعیت، زیارت و زمان و مکان‌های مذهبی، فرهنگ و هنر و ادبیات، مناسک، تشیع و تصوف و ...، مورد بررسی توصیفی و انتقادی قرار گرفته‌اند.

این کتاب که هفته‌ی آخر فروردین 1396 توسط انتشارات نگاه معاصر به بازار عرضه شد، با استقبال خوبی از جانب علاقمندان مواجه شد و مطابق آمار ارائه شده از سوی خبرگزاری کتاب ایران، به عنوان دومین کتاب پرفروش هفته آخر فروردین 96 در کتاب‌فروشی‌های برگزیده معرفی شد.

 

رونمایی کتاب

«کتابشناسی انتقادی جامعه شناسی تشیع»

تالیف سارا شریعتی و دیگران/ انتشارات نگاه معاصر

 

سخنرانان:

دکتر سید حسی نسراج زاده (رییس انجمن جامعه شناسی ایران)
دکتر محمود نجات حسینی (مدیر گروه دین انجمن جامعه شناسی ایران)
عماد الدین باقی (پژوهشگر و عضو گروه دین انجمن جامعه شناسی ایران)

زمان: یکشنبه 31 اردیبهشت 96 ساعت 15 تا 17

مکان: بزرگراه جلال آل احمد، پل گیشا، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران،

نیم طبقه اول، سالن کنفرانس انجمن جامعه شناسی ایران

تماس با ما

این آدرس پست الکترونیک توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

www.socio-shia.com