دوفصلنامه اسلام و علوم اجتماعی

دوفصلنامه‌ي علمي ـ تخصصي اسلام و علوم اجتماعيدوفصلنامه «اسلام و علوم اجتماعی» از بهار ۱۳۸۸ به صاحب امتیازی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در قم منتشر می‌شود و حجةالاسلام محمود رجبی مدیر مسؤول و دکتر غلامرضا جمشیدیها سردبیر آن است. موضوع این نشریه، مطالعات ميان رشته‌ای در حوزه اسلام و علوم اجتماعی است و به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی منتشر می‌شود. با وجود آنکه عنوان این نشریه مختص مسائل اجتماعی شیعه نیست، اما با توجه به خاستگاه نشریه و نویسندگان آن، بیشتر مطالب این مجله معطوف به جوامع و متفکرین شیعی تألیف می‌شود.

در معرفی این نشریه چنین می‌خوانیم: «دوفصلنامه‌ "اسلام و علوم اجتماعي" به منظور همكاري با ساير بخش‌هاي پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و در راستاي تحقق هدف پيش‌گفته، گسترش و تعميق ادبيات مناسبات اسلام و علوم اجتماعي، اطلاع‌رساني علمي، فراهم آوردن زمينه براي تبادل نظر و تضارب آراي انديشمندان اين دست از مطالعات، ايجاد زمينه توليد علم ديني و فراهم كردن فضايي مناسب براي توليد و توسعه‌ هر چه بيشتر علوم اجتماعي اسلامي بر آن است تا در قالب ويژه‌نامه‌هايي مناسبات دين به خصوص اسلام و علوم اجتماعي را مورد بررسي قرار دهد.»

مسؤولین این نشریه برای تحقق آنچه که «علوم اجتماعی اسلامی» خوانده شده، کوشیده‌اند از گروهی از استادان جامعه‌شناسی مراکز آموزشی حوزوی و دانشگاهی بهره بگیرند. در بیشتر شماره‌های این نشریه سعی شده که آرای متفکران شیعی همچون سید جمال‌الدین اسدآبادی، آیت‌الله مطهری، آیت‌الله سید محمدباقر صدر، دکتر علی شریعتی در حوزه‌های مختلف علوم اجتماعی بررسی شود و مسائل اجتماعی جوامع شیعی مورد کند و کاو قرار گیرد.

تماس با ما

این آدرس پست الکترونیک توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

www.socio-shia.com